PROGRAM TÂRGUL MARE AL BISTRIȚEI 2019 !

Inapoi la stiri

PROGRAM TÂRGUL MARE AL BISTRIȚEI 2019 !

SCENA COMPLEX ”HEIDENFELD” VIIȘOARA

Sâmbata 24 august

1800 - Ans. folcloric „Cununița”  

1830 - Ansamblul „ Măgura Șieului” Șieu

1900  - Crina Bertel   , Tudorica Brumă,  Silvia Ivan

1930 – Emilia Popdeac , Marioara Dragotă, Ileana Melean, Măriuca Rădulescu

2015 - Crina  și Alecsia Prața

2040 - Cristian Pomohaci

Duminică

25 august

1800 - Ans. folcloric „Cununa de pe Someș”

Teodora Simionca, Anton Todică, Cornelia Hoha, Marian Predescu, Virginia Bugnar, Marioara Sigheartău , Petre Petruse

 2100 - Marius Ciprian Pop

Luni

26 august

Ora 1800 - Ansamblul folcloric „Cununa Grâului”

Ora 1820 – Ansamblul folcloric ”Rapsodia trișcașilor”

Ora 1840 - Adina Bojor, Ancuța Bârte, Țanc Ana – Maria, Mihai Bahnăr

 Ora 1900 - Cristina Livia Scurtu, Elena Chirică

 Ora 1930 - Cornelia Ardelean

 Ora 2000 - Dorina Oprea

Marți

27 august

Ora 1800 - Ansamblul folcloric „Doinița” al Casei Armatei Bistrița

 Ora 1830 – Cristina Fechete, Cristina Peter

 Ora 1845- Ansamblul „Someșul” Beclean

 Ora 2000 - Grigore Sâmboan

 

 Miercuri

28 august

Ora 1800 - Ansamblul folcloric „Coronița” Solovăstru

Ora 1900 1930 -  Alexandru Rus, Violeta Todoran , Alina Maria Pop  

Ora 1930 –  2030 - Ana Lar, Tudorica Brumă, Andrei Romanica , Olimpia Deneș, Andrei Varga 

Ora 2030 - Nelu Șopterean

Ora 2100 -   Leontina Pop

Joi

29 august

Ora 1800- Grupul vocal „Bârgăuanca”

Mariana Condrea, Anuța Sălăgean, Cristina Belei, Maria Bălan, Florina Bălan, Ligia Curtean, Dumitru Ciupa, Cornel Vrâncean, Ioana Monda, Maria Vrăsmaș

 Ora 1900 - Silvia Ivan

 Ora 1920 - Onița Ciuta

 Ora 1940 - Ans. Folcloric „Balada”

 Ora 2030 -  Ionela Bran

 Ora 2045 -  Ioan Cristian Țăran

 Ora 2100 - Grupul vocal „Țarina” Abrud

 

Vineri

30 august

Ora 1800 - Ansamblul „Mugurii Mintiului” Mintiul Gherlii”

Ora 1900 – 1930 - Silviu Avram, Cristina Belei, Elena Rusu, Diana Rus

Ora 2000 - Maria Titiana Sidor, Alexandru Căpitan

Ora 2030 - Mihaela și Ciprian Istrate

Ora 2115 - Petrică Mureșan

Sâmbătă

31 august

Gala tinerilor interpreți

Ora 1800 –  Dana Feherdi, Costina Adelina, Cornelia Constantina Orleanu

Ora 1845 -  Alexandra Togănel, Diana Topan, Andra Sâiu

Ora 1930 - Alexandra Antal ,  Andrei Gaidoș, Maria Pavelean

Ora 2000 - Ansamblul „Românașul” Cluj

 

 

Duminică

1 septembrie

Gala tinerilor interpreți

Ora 1800 – Roxana Truța, Carina Avram,  Deaconu Mădălina 

Ora 1845– Alexia Aștelian, Cotârlă Cosmin, Lenard Andreea Nicoleta

Ora 1930  - Cristina Bugnar, Oana Vențel, Cristina Farcaș

Ora 2015 - Georgeta și Narcisa Bala

Ora 2035 - Maria Butilă