CONCERTE FOLCLORICE EXTRAORDINARE LA

Inapoi la stiri

CONCERTE FOLCLORICE EXTRAORDINARE LA

Centrul Cultural Municipal ”George Coșbuc”, cu sprijinul Primăriei Bistrița, vă invită în fiecare zi a sărbătorii orașului, 21-23 august 2015, începând cu ora 17:00, în Complexul Heidenfeld din Viişoara, acolo unde vor avea loc concerte folclorice extraordinare.

Printre interpreții care se vor urca pe scenă în cele 3 zile de sărbătoare, a orașului nostru, se numără și Alexandru Pugna, Cornelia Ardelean Archiudean, Cristian Pomohaci și Adrian Stanca.

Programul complet a evenimentului de la Heidenfeld îl găsiți mai jos:

VINERI 21 AUGUST

  • Ora 17:00 – 17:45 – Ansamblul “Şomeşul”  Beclean , Mariana Harosa, Daniel Raţiu
  • Ora 17:45 – 18:30 – Solişti vocali bistriţeni : Alexandru Rus, Florina Bălan, Alina Pop, Oniţa Ciuta, Maria Moldovan Gavri, Andrea Pavelean, Andrea Pavelean.
  • Ora  18:30   - 19:00  – Ansamblul “ Rapsodia trişcaşilor” Leşu
  • Ora 19:00 – 20:00 -  Ansamblul “ Balada”
  • Ora 20:00 - 21:00 – Ansamblul „ Mara” Sighetul Marmaţiei și Maria Mihali
  • Ora 21:00   - 21:30 – Ioan Cristian Ţăran  și Răzvan Năstăsescu
  • Ora 21:30 – 22:00 - Maria Golban
  • Ora 22:00 – 22:30  - Ansamblul “ Izvoraşul” Buziaş
  • Ora 22:30 – 23:00 -  Adrian Stanca

SAMBĂTĂ  22 AUGUST

 Ora 15:30 – 16:00 - Ansamblul  “ Colibiţa” Bistriţa – Bârgăului 

  • Ora 16:00 – 17:00 – Ansamblul “Doiniţa” Casa Armatei
  • Ora 17:00  - 17:30  - Ansamblul “ Roata de la Runc”
  • Ora 17:30 – 18:00 – Ansamblul “Someşana” Năsăud
  • Ora 18:00 – 18:30 - Ansamblul  din Nürnberg Germania
  • Ora 18:30 – 19:00  Cornelia Ardelean și Alexandru Căpitan
  • Ora 19:00 – 20:00 - Ansamblul “ Dorul Dorului” Reşita
  • Ora 20:00 – 20:45  – Grupul “ Izvoare” Cluj
  • Ora 20:45  – 21:30 – Florin Boita și Stana Stepănescu
  • Ora 21:30 – 22:00 – Ovidiu Homorodean

DUMINICĂ , 23 AUGUST

  • Ora 17:00 – 17:30 – Ansamblul “ Plaiuri someşene” Feldru
  • Ora 17:30 – 18:15 – Ansamblul “ Doina Someşană” Sângeorz - Băi
  • Ora 18:15 -  19:15 -  Solişti vocali : Raul Turda, Lenuţa Filipoi, Mariana Condrea, Felicia Terşanschi, Emilia Popdeac, Marioara Dragotă, Ileana Melean, Olimpia Deneş, Virginia Linul
  • Ora 19:15 – 19:30  – Ansamblul “ Cununiţa” Solovăstru 
  • Ora 19:30  -  20:00  - Solişti vocali : Doru Pop
  • Ora 20:00  – 21:30 –     Cununa de pe Someş 

  solisti vocali : David Viorel, Teodora Simionca,Ionuţ Zegrean, Octavia Andronesi,  Cornelia Hoha, Ionela Lechinţan, Cristina Scurtu,  Elena Rusu, Ana Maria Marti, Octavia Andronesi, Marioara Sigheartău, Petre Petruse, Marcel Avram , Alexandru Pugna, Todică Anton  

  • Ora 21:30 – 22:30 –  Cristian Pomohaci
  • Jocuri de artificii